Konzumace mlékárensky neupraveného mléka

10. března 2010 v 9:58 | Ministerstvo zdravotnictví ČR |  Potraviny, nápoje, strava
V České republice se díky zavádění automatů na čerstvé mléko stále častěji diskutují výhody a případná zdravotní rizika plynoucí z konzumace syrového, mlékárensky neupraveného mléka. Spotřebitelé oceňují především jeho chuť a nutriční hodnotu.

Ministerstvo zdravotnictví ČR však varuje, že bez ohledu na některé nesporné přednosti čerstvého mléka existují také nepřehlédnutelná zdravotní rizika, která mohou vzniknout v souvislosti s jeho konzumací.
Hlavním zdravotním rizikem nepasterizovaného mléka je možnost přenosu bakteriálních a virových původců infekčních onemocnění. Zejména se jedná o přenos bakterie Listeria monocytogenes - původce listeriózy, která může být především nebezpečná i smrtelná pro osoby s oslabeným imunitním systémem nebo těhotné ženy, u kterých vyvolává potraty nebo postižení plodu. Dalším rizikem je výskyt bakterie Coxiella burnetti, která vyvolává Q-horečku, původce paratuberkulózy. Ta se může podle dosavadních odborných diskuzí podílet na následném rozvoji Crohnovy nemoci. Nepasterizovaným mlékem se může rovněž přenášet virus klíšťové encefalitidy. V syrovém mléce se mohou vyskytovat i další baktérie vyvolávající především průjmová onemocnění, z nichž na prvních místech figurují kampylobakterióza, salmonelóza a yersinióza. "V současné době byla konzumace nepřevařeného mléka z automatu zjištěna v anamnéze u cca 71 osob v Jihočeském kraji, kteří onemocněli kampylobakteriózou," varuje hlavní hygienik Michael Vít.

Aby se tato zdravotní rizika minimalizovala, vydala Státní veterinární správa ČR podmínky, za kterých lze prodej mléka z automatů uskutečnit. Při dodržení těchto podmínek je dostatečně minimalizováno riziko infekčních onemocnění. V podmínkách je navíc jasně uveden požadavek uvést na viditelném místě upozornění pro spotřebitele "syrové mléko před použitím převařit". "Je nutné si uvědomit zásadní fakt, že mléko z automatů není nijak ošetřené, proto je nutná jeho tepelná úprava převařením. Důležité je také, aby provozovatelé mléčných automatů zajistili jejich údržbu, pravidelné čištění a sanitaci včetně ochrany výtoku mléka před kontaminací hmyzem," doplňuje hlavní hygienik Michael Vít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama