Nemám sílu

26. března 2010 v 9:09 | ztracenavmyslenkach |  Příběhy
Už od malička jsem byla tlustá, opravdu ne oplácaná, ale tlustá. Vše vyvrcholilo na preventivní prohlídce v 11 letech. V té době jsem vážila 73 kg na 158 cm... Vzhledem k tomu, že jsem měla i vysoký krevní tlak, poslala mě doktorka na kardiologii. Tam jsem dostala domů Holtra(měření tlaku) a rady, jak a co jíst, abych zhubla nebo aspoň už nepřibrala. Po měsící jsem šla na kontrolu. Přestala jsem jíst sladkosti a tak se má váha zmenšila o měsíc o dvě kila. Tudíž jsem vážila 71Kg v 11 letech!!! Ano, děti se mi smály, bylo mi to líto, ale nic víc jsem s tím nedokázala udělat. Pak jsem šla po osmi měsících znovu na prohlídku, protože jsem se nehlídala a jedla, co jsem chtěla má váha se zvýšila na 82Kg. To už jsme v ordinaci nevydržela psychický nátlak a zhroutila se. Začla jsem brečet.

Na podzim mě poslali do lázní, abych zhubla. Ano, zhubla jsem tam za měsíc o 5 kg, ale návrat do normálního života jsem nezvládla bez toho, aniž bych zpátky těch 5 kilo nenabrala a k tomu jsem přibrala dalši 3. Nebylo to za týden, ale u další kontroly to už bylo poznat. Po několika dalších návštěvách u kardioložky, výčitkách o mé váze jsem se rozhodla, že zhubnu. A tak jsem to zkusila... nevydržela jsem déle jak dva tři týdny... a tak mě poslali do těch samých lázná znovu.... bylo to rok od těch minulých a má váha ukazoval 98 kg(skoro ve 13letech!!!) Opět jsem zhubla, teď už jenom 4 kg, ale ano. Opět při návštěve u doktorky jsem ale vážila víc, a tak mě poslali do obezitologické poradny. Přišla jsem tam ve 14 letech s nástupní váhou 100,3 kg při výšce 170cm.

Pan doktor se mi snažil říct, co dělám špatně, ale já to vím, co dělám špatně. Ale nedokážu si pomoct. Vím, že nemám jíást sladké, ale jím ho. Nejhorší je, že vždycky před návštěvou doktora tak týden dva se snažím jíst co nejmín, abych aspoň u něho vážila míň. Loni na podzim mě poslali opúět do lázní, ale do jiných. Tam to byl teror. Zhubla jsem 5 kg, takže když jsem odjížděla vážila jsem 95 kg, a dkonce jsem byla zařazena i do jedné studie, ale stejně jsem to nabrala zpátky a při návštěve obezitologa v prosinci jsem vážila 101,2kg. Teď mám jít za dva týdny na kontrolu. Vážím neuvěřitelných 108 kg. Po celé tři měsíce jsem se nevážila a dopadlo to takhle. Bála jsem se... měla jsem proč se bát... už mě nebaví snášet ty reakce okolí na mou váhu... na to, jak vypadám, a že bych se sebou měla něco dělat... vždycky si řeknu, že od zítřka začnu, ale stejně to poruším, a je to tady celé znovu....Já se bojím tam jít!!!Nechci tam jít. Už tady skoro brečím u toho jak to píšu a čtu si po sobě.. přemýšlím nad tím, jak jsem to mohla nechat dojít tak daleko... vážím při výšce 172 cm, v 15 letech, 108 kg.... jsem tlusté prase.... prosím pomozte miii!!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TWI_X TWI_X | Web | 26. března 2010 v 9:15 | Reagovat

ahoj!
potřebuju nutně tvuj pomoc... není to hlasování na nějakém blogu, ale je to dost důležitá stránka... a já ti kdyžtak určitě oplatím... když mi napišeš na blog...:-)  http://www.e-castig.com/index.php?r=k1do6 jenom KLIK na ten odkaz a hotov... Děkuji předem...  :-)
PS: já nemám naštěstí žadnej problém s moji postavou, ale kdybych byla až moc hubená, tak bych držela dietu. Ale když jsem až moc tlusta tak dělám sporty... Naštěstí že mě sport baví... :-)

2 Erí Erí | 6. dubna 2010 v 1:16 | Reagovat

No, nevím, jestli ti to někdo za celou dobu řekl, ale nejdůležitější je tvůj vztah k sobě samé. Když se srovnáš se sebou, jaká jsi, třeba pak zhubneš. Tloustnutí je projev strachu z okolí, snažíš se mezi sebe a cokoli, co by tě mohlo zraňovat, dostat co možná nejsilnější "izolaci". Když se začneš mít ráda (a určitě jsi príma holka), budeš se míň bát. A třeba pak zjistíš, že takovou izolaci nepotřebuješ :-) Do té doby se zkus aspoň hýbat, prospěje ti to i psychicky ;-)

3 Martina Martina | 7. listopadu 2010 v 22:43 | Reagovat

měj se ráda taková, jaká jseš. Vykašli se na ostatní. Zhubni, ale sama kvůli sobě... ne kvůli doktorům, rodičům apod. začni dnes a neodkládej nic na zítřek nebo na kontrolu u doktora... a na závěr: všeho s mírou..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama