ProYouth

17. ledna 2015 v 19:23 | https://www.proyouth.eu/ |  Pomoc

Co je to ProYouth?
ProYouth je evropský program internetové prevence poruch příjmu potravy. Je určen primárně pro mladé lidi ve věku 15 - 25 let, může napomoci rozpoznat u sebe projevy rizikového chování, poskytnout informace o možnostech pomoci sobě či ostatním a tak přispět k včasnému vyhledání odborné léčby. Zaregistrovat se ale může každý (bez ohledu na věk), kdo potřebuje pomoc a podporu v oblasti poruch příjmu potravy, zdravého životního stylu, duševního zdraví.

Co v programu naleznete?

-Pro registraci je nutné vyplnit vstupní test. Posoudí anonymně riziko vzniku poruchy příjmu potravy. Po vyplnění dotazníku ihned obdržíte zpětnou vazbu a můžete se zaregistrovat do programu.
-Po přihlášení pod uživatelským jménem a heslem v programu naleznete:

Monitoring - možnost využít anonymních testů se zpětnou vazbou, které jsou zaměřeny na životní styl, stravování, spokojenost se svou postavou, sebevědomí, obavy z přibírání, případné rizikové jídelní chování. Podle závažnosti a průběhu problémů, dostáváte přímé zpětné vazby a doporučení. Výsledky má anonymně k dispozici tým poradců. V případě, že udáte v hodnocení výrazné zhoršení, obdrží online poradce upozornění a pomocí emailu Vás kontaktuje, může Vám také doporučit osobní konzultaci na chatu.

Anonymní chaty s odborníky (psychology a psychiatry se specializací na poruchy příjmu potravy z VFN v Praze). Osobní podpora na chatu, můžete se přihlásit na skupinový chat či rezervovat individuální online konzultaci. Poradce s Vámi probere s čím Vy osobně potřebujete pomoci a doporučí další postup. Na chatech můžete také konzultovat otázky, které se týkají stravování a diet.

Diskuzní fórum, možnost zeptat se na dotazy odborníků, i diskutovat s vrstevníky, uživateli programu.

Informace - informace o poruchách příjmu potravy, jak rozpoznat známky onemocnění, o možnostech pomoci sobě či ostatním, jídelním chování..

Naleznete zde také interaktivní fotokomiks s detektivním příběhem, kde se dozvíte další informace a kontakty na odbornou pomoc.

Více zde https://www.proyouth.eu/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama